Ograniczenie ogrodu tylko do dużej murawy i rzędu tui posadzonych wzdłuż ogrodzenia, to pieśń przeszłości – mimo, że zielony – taki ogród nie ma w sobie życia.

Trawa jest bardzo ważna, bo to miejsce na wypoczynek, gry i  zabawy oraz relaks. 

To nasz letni salon, w którym przyjmujemy gości i świetnie bawimy się w gronie najbliższych. 

Ale ogród daje nam niemal nieograniczone możliwości zaaranżowania dodatkowej przestrzeni pełnej kolorów, zachwycających form i kształtów. To najwdzięczniejsza z możliwych przyrodnicza scenografia. 

OGRÓD TO ŻYWY ORGANIZM!

Różnorodność roślin, zarówno typowo ozdobnych jaki użytkowych – owocowych, warzyw czy ziół – to gwarancja utrzymania ogrodu w stanie biologicznej równowagi, a także zbliżenia go do natury i walki ze zmianami klimatu. 

Im więcej gatunków i odmian roślin uprawiamy, tym większa i bardziej ścisła sieć powiązań tworzy się między nimi. Przestaniemy mieć problem w wyspecjalizowanymi szkodnikami skierowanymi na jeden gatunek – obok nich zadomowią się pożyteczne organizmy, które pomogą w naturalny sposób pozbyć się niechcianych owadów. Natura jest bardzo mądra – wystarczy oddać jej głos. 

NIE TYLKO FLORA!

Bioróżnorodność, to także zaproszenie wysłane dla zwierząt. Ogród powinien tętnić życiem. Jest coś bardziej kojącego od szumu traw, śpiewu ptaków, widoku motyli i pszczół na bajecznie kolorowych kwiatach, czy jaszczurki wygrzewającej się na kamieniu? Jeśli zostawimy poidełka z wodą – odwiedzą nas jeże – niezmordowani pogromcy ślimaków. 

Budki lęgowe i karmniki dla ptaków, domki dla pszczół samotnic lub trzmieli, trochę liści i gałązek pozostawionych na zimę dla jeża – to wszystko sprawi, że nasz ogród będzie małą planetą, mikrokosmosem, rajem dla flory i fauny, której obserwacja to najlepsza terapia odstresowująca!

BIO: ZDROWO I PYSZNIE!

Drzewka owocowe nie tylko pięknie kwitną. W okresie zbiorów możesz cieszyć się ich owocami – najbardziej bio jak to tylko możliwe! Niech się schowają wszystkie półki w sklepach: Twoje własne jabłka z ogródka, to prawdziwy sztos! Deser na tarasie? Czyż nie byłoby wspaniale zerwać kilka borówek albo porzeczek i posypać nimi bitą śmietanę na lodach? Hmmm… Widzisz to? My też!

Aranżacja bioróżnorodnego ogrodu to proces, który powinien być przemyślany i zaplanowany, z uwzględnieniem warunków, jak i Twoich indywidualnych zapatrywań. 

Razem możemy stworzyć Wasz prywatny raj na ziemi!