W czym trawa w rolce jest lepsza, od tej wysiewanej tradycyjnie?

  1. Trawa z rolki charakteryzuje się większą odpornością na zmienne czynniki zewnętrzne, jest bardziej odporna na choroby.
  2. Doskonale się ukorzenia, nawet na trudnym terenie, ze stromymi nachyleniami, z których nasiona mogą spływać.
  3. Efekt widoczny jest od razu – bez niepewności czy trawa wzejdzie, czy będzie wysiana równomiernie etc. Można się nią cieszyć zaraz po rozłożeniu.
  4. Jest wytrzymała, sporo zniesie – wszelkie rozgrywki drużynowe i inne aktywności. Trawa od Garden Service jest rozkładana nawet na boiskach piłkarskich.
  5. Trawę w rolce rozkładać można przez cały rok, z pominięciem okresu, kiedy temperatura spada poniżej zera.

Kiedy można rozkładać trawnik w rolce?

Dzięki temu, że trawa w rolce jest hodowana w profesjonalnych warunkach, dobrze się ukorzenia przez cały rok, jedynie z pominięciem mroźnej zimy. 

Czy trawę w rolce można układać tylko na płaskim terenie?

Trawę w rolce można układać nawet na terenach o znacznym nachyleniu. Mocuję się ją wtedy specjalnymi kołeczkami, by zapobiec erozji darnii, zanim zdąży się ukorzenić. 

Czy trawa z rolki może się nie przyjąć?

Ryzyko istnieje zawsze, jednak możemy je zmniejszyć praktycznie do zera już na samym początku inwestycji – wybierając profesjonalistów do rozłożenia trawy. Bardzo ważna jest też jakość darni. Garden Service hoduje trawę przez minimum 1,5 roku, zanim rozłoży ją w ogrodzie klienta. Jeśli do tego wszystkiego dodamy prawidłowo przygotowane podłoże, to ryzyko, że trawa się nie przyjmie jest znikome.