Teren wokół domu, co oczywiste, to nie tylko zieleń i trawa. W tak zwanym obejściu jest sporo miejsc, które wymagają utwardzenia: front domu i droga od bramki do drzwi wejściowych, podjazd dla aut oraz miejsce postojowe dla gości, ścieżka prowadząca do śmietnika i miejsce, gdzie stoją kubły, droga prowadząca za dom (na taras) oraz miejsce na grill. 

Niezniszczalny bruk.

Kostka brukowa to materiał, który cechuje się wysoką wytrzymałością na obciążenia, odpornością na czynniki atmosferyczne, ścieranie i uszkodzenia. Prawidłowo ułożony bruk wytrzyma wszystko i mimo intensywnej eksploatacji, pozostanie niewzruszony. Ogromną zaletą jest także czynnik ekonomiczny, bo kostka jest stosunkowo niedroga, przez co ułożenie jej, nawet na bardzo dużym terenie, nie jest wydatkiem drastycznym dla budżetu.

Nie ma nudy!

W ostatnich latach wzory, kształty, a nawet struktura uległy znacznej ewolucji, dostępnych jest bardzo wiele rodzajów kostki brukowej. W przypadku, wydawać by się mogło, banalnego materiału, stworzono mnogość form i kolorów, które z powodzeniem spełniają wszelkie wymogi estetyczne. Na przykład kostki i płyty o fakturze płukanej, przypominają naturalny kamień i mają chropowatą (antypoślizgową) powierzchnię.

Raz, a dobrze.

Aby kostka była ułożona równo, nie zapadała się i była optymalnie wytrzymała, należy poprawnie przygotować podłoże, na które składa się przecież wiele warstw. Niezwykle ważne jest odprowadzenie wody, dzięki należycie zamontowanym kanałom odwadniającym. Jest sporo rzeczy o których trzeba pamiętać i przede wszystkim, prawidłowo je wykonać. Dlatego zdaj się na fachowców, to przecież inwestycja na lata.