Kostka brukowa na podjeździe – czyli drodze prowadzącej do garażu lub wiaty na samochód, niekoniecznie powinna być wykonana z tego samego materiału, co na tarasie. 

Projektując tę przestrzeń warto pamiętać o kilku kwestiach:

  • kąt nachylenia powinien prawidłowo i bez przeszkód odprowadzać wodę,
  • rodzaj kostki brukowej lub płyty brukowej powinien być odporny na ścieranie oraz zarysowania i inne ewentualne uszkodzenia, które mogą wystąpić podczas drobnych napraw auta, użycia lewarka i innych narzędzi,
  • w tym miejscu nie bez znaczenia jest grubość kostki oraz przygotowanie podłoża: powinno uwzględniać ciężar samochodów,
  • połączenie z drogą powinno być gładkie, nawet jeśli mamy do czynienia z różnicą poziomów – auto powinno łagodnie wjeżdżać na teren posesji. 
  • wysokość ułożenia kostki brukowej powinna być dostosowana do bramy i ogrodzenia, aby swobodnie ją otwierać, ale by dystans do dolnej krawędzi przęseł nie był zbyt duży.

Podjazd to miejsce dość reprezentatywne – mimo kilku dodatkowych wymagań, nie musimy rezygnować z dekoracyjnej funkcji tego podłoża. Garden Service posiada w swojej ofercie szeroki wachlarz różnych materiałów, które nadadzą podjazdowi konkretny, wybrany przez klienta, charakter. Nawet wybierając prostą kostkę, można ułożyć ją w ciekawy sposób, w określony wzór. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą usług brukarskich Garden Service.